Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

opis

PustoStan to monodram Rafała Pietrzaka. Idea spektaklu zrodziła się podczas współpracy z osobami bezdomnymi, podopiecznymi Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia „ Eleos” w Białymstoku, przy powstawaniu filmu dokumentalnego Eleos: Twoja Historia. W trakcie licznych spotkań i kilkugodzinnych wywiadów z bezdomnymi, zrodziły się pytania o to czy istnieją realne korzenie bezdomności, mówiąc w skrócie, dające się sformuować powody bezdomności wynikające z ludzkiej tożsamości.

W konsekwencji myśli twórcy spektaklu powędrowały w kierunku „domności”, a dalej w kierunku domu. Co to jest dom, a co to jest „ domność”. Domność z domu wyrasta, a dom na domności rośnie. Jak owoc i ziarno. Domność to jest wszystko to, co chcemy pamiętać i co chcemy zapomnieć kiedy wspominamy dom. Domność to jest to, o czym myślimy z miłością lub żalem, kiedy wspominamy dom. Domność to jest to, co z domu naszego starego do domu nowego zabieramy, ale i to co zdecydowanie przed drzwiami naszego nowego domu zostawiamy. W konsekwencji jest to też nasza umiejętność tworzenia domu, potencjał. To z domności budujemy nasze domu, nie z cementu. Na tym gruncie w gruncie rzeczy. Stała się to tym samym opowieść, która dotyczy każdego człowieka. Wszystkich nas łączy nasza Domność.

Autor w spektaklu oddaje głos nie tylko bezdomnym, ale i ludziom dla których dom jest ważną wartością lub miejscem dającym poczucie przynależności.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić sztukę? załóż konto

szukaj w sztukach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi