Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Dramatyczny

Łódź

data powstania: 2005

90-403 Łódź, ul. Zachodnia 54/56
zobacz na mapie

galeria zdjęc (3/3)

zobacz wszystkie

  • fot. Joanna Jaros
  • fot. Joanna Jaros
  • fot. Joanna Jaros
opis

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych (AOIA) to miejska instytucja kultury powstała w 2005 r. z połączenia Akademickiego Ośrodka Kultury i legendarnego Teatru 77. Działalność Ośrodka koncentruje się na aktywizacji społeczności akademickiej w przestrzeni związanej z kulturą i sztuką.

Od 2005 r. twórcy znajdują w AOIA opiekę i pomoc w różnorodnych artystycznych realizacjach. Wychodzimy z założenia, że warto wspierać młodych jak również i doświadczonych artystów, gdyż bez nich – bez ich zaangażowania, bez szczególnej wrażliwości, bez czynników rozwijających świadomą obecność we współczesnej kulturze, nasze działania nie miałyby sensu. Promujemy innowacyjność, kreatywność i pomysłowość, a także ogromny entuzjazm, jaki niezmiennie towarzyszy inicjatywom artystycznym. Regularnie współpracujemy z największymi łódzkimi ośrodkami życia akademickiego: Uniwersytetem Łódzkim, Akademią Sztuk Pięknych, Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną, Wyższą Szkołą Sztuki i Projektowania, prywatnymi szkołami wyższymi oraz organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami działającymi w sferze kultury i sztuki.

Serdecznie zapraszamy twórców zainteresowanych organizowaniem wydarzeń kulturalnych wspólnie z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych. Dysponujemy niezbędnym zapleczem merytorycznym i technicznym oraz doświadczoną kadrą. Ośrodek angażuje wykładowców z dziedziny kultury i sztuki, instruktorów oraz osoby prowadzące warsztaty. Doskonale wyposażona sala widowiskowa z mobilną sceną i widownią, dwie przestrzenie wystawiennicze (Galeria Foyer i Galeria Student Cafe), a także mała sala, w której odbywać się mogą próby, warsztaty teatralne, baletowe itd. pozwalają realizować wyznaczone cele.

komentarze
comments powered by Disqus

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

najnowsze wideo

więcej

What's love got to do with it - COVER w wykonaniu Kamila Maćkowiaka
szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi