Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Gdański Teatr Szekspirowski

Gdański Teatr Szekspirowski

Dramatyczny

Gdańsk

Dyrektor Naczelny : Jerzy Limon
Dyrektor Naczelny : Agata Grenda

80-818 Gdańsk, Ul. Wojciecha Bogusławskiego 1
zobacz na mapie

galeria zdjęc (5/5)

zobacz wszystkie

  • Zdjęcia z prób / fot. Teatr Wybrzeże
  • Zdjęcia z prób / fot. Teatr Wybrzeże
  • Zdjęcia z prób / fot. Teatr Wybrzeże
  • Zdjęcia z prób / fot. Teatr Wybrzeże
opis

Instytucja kultury założona wspólnie przez Urząd Miasta Gdańska, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Fundację Theatrum Gedanense prowadzi szeroko zakrojoną działalność artystyczną i edukacyjną. Instytucja będzie również realizatorem inwestycji budowy siedziby GTS.

Celem działalności instytucji jest kreacja działań artystycznych oraz tworzenie, prezentacja i upowszechnianie kultury teatralnej. Kolejnym, nie mniej ważnym elementem działalności Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego jest promocja młodych artystów, wspieranie rozwoju twórczości i talentów teatralnych oraz edukacja teatralna dzieci, młodzieży i nauczycieli.

Największym, corocznie organizowanym przez instytucję międzynarodowym wydarzeniem teatralnym jest Festiwal Szekspirowski w Gdańsku, którego historia sięga 1993 roku. Festiwal jest największą imprezą tego typu w Europie, a jedyną w Polsce. Spektakle cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności, uczestniczą w nich zarówno teatromani z Trójmiasta, jak i turyści z całego kraju i z zagranicy. W podsumowaniach prasowych dotyczących festiwalu stale podkreślana jest waga i prestiż tej imprezy oraz jej wyjątkowa rola w procesie edukacyjnym nie tylko młodzieży, ale i szerokiej rzeszy odbiorców. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku jest częścią Europejskiej Sieci Festiwali Szekspirowskich założonej w 2006 roku, w skład której wchodzą także festiwale w Neuss w Niemczech, Craiovej w Rumunii, Bath w Anglii, Gyula na Węgrzech.

komentarze
comments powered by Disqus

7.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

najnowsze wideo

więcej

Burza w reż. Szymona Kaczmarka
szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi