Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Komuna// Warszawa

Komuna// Warszawa

Dramatyczny

Warszawa

03-802 Warszawa, ul. E. Plater 31
zobacz na mapie

galeria zdjęc (4/4)

zobacz wszystkie

  • fot. Markus Öhrn
  • fot. Komuna Warszawa
  • fot. Komuna Warszawa
  • fot. Komuna Warszawa
opis

Komuna// Warszawa to jeden z najważniejszych teatrów niezależnych, eksperymentujący na styku sztuk performatywnych, video instalacji i muzyki. Komuna// Warszawa w swej twórczości sięga po tematy ważne i współczesne, nieustannie poszukując nowych form i środków wyrazu. Tworząc przestrzeń do twórczego dialogu i dyskusji, przyciąga twórców młodego pokolenia, dając im wolność i swobodę artystyczną. Swoje spektakle zrealizowali tu m.in. Monika Strzępka i Paweł Demirski, Marcin Liber, Paweł Passini, Krzysztof Garbaczewski czy Leszek Bzdyl.

Komuna// Warszawa wywodzi się z kultowej grupy Komuna Otwock, jednej z najciekawszych i najbardziej wyrazistych grupy artystycznych niezależnej sceny teatralnej. 20-letnia historia grupy została opisana w Przewodniku Krytyki Politycznej wydanej pod patronatem i przy wsparciu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W 2013 roku Komuna// Warszawa zainicjowała powołanie Instytutu Sztuk Performatywnych.

Od 2007 roku grupa działa na warszawskiej Pradze w „artystycznej kamienicy” przy ul. Lubelskiej 30/32 skupiającej grupy teatralne i artystów różnych dziedzin sztuki. Grupa prowadzi swoiste „miejsce kultury”, gdzie wystawiane są nie tylko sztuki teatralne, ale proponowane są także inne działania angażujące publiczność, takie jak perfomance, wykłady, pokazy filmów i wideo, koncerty i dyskusje.

komentarze
comments powered by Disqus

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

najnowsze wideo

więcej

Tocqueville. Życie codzienne po Wielkiej Rewolucji
szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi