Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Krakowski Teatr Tańca

Krakowski Teatr Tańca

Balet, teatr tańca

Kraków

Dyrektor Naczelny : Eryk Makohon
data powstania: 2008

31-913 Kraków, Al. Jana Pawła II 232
zobacz na mapie

opis

Krakowski Teatr Tańca, dawniej Teatr Tańca GRUPAboso (1996 – 2008), powstał w 2008 roku. Założycielem Teatru i kierownikiem artystycznym jest Eryk Makohon. Krakowski Teatr Tańca od kilku lat działa przy Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie realizuje przyjętą wcześniej strategię artystyczną oraz misję edukacyjną.
Teatr swoich scenicznych wypowiedzi nie zamyka w artystycznym monologu, przeciwnie każdy kolejny spektakl to próba rozmowy z widzem. Teatr jest metafizyczną przestrzenią wymiany myśli tancerzy, ich doświadczenia, a także miejscem wyzwania i rozwoju ich artystycznych osobowości. Proces, poszukiwanie, ruchowa i emocjonalna prawda oraz rozwój to najważniejsze pojęcia w słowniku grupy. Stąd właśnie pozytywna anachroniczność teatru, który rezygnuje z pracy projektowej, koncentrując się na wspólnym, długotrwałym poszukiwaniu w przeróżnych, czasem bardzo odległych dziedzinach, szukając często inspiracji także w polskiej tradycji teatralnej. Teatr pragnie stać się interaktywną platformą, laboratorium, w którym proces stanie się równie ważny co rezultat pracy, a rozwój i nowe doświadczenie będzie ważniejsze niż z góry założony efekt.
W 2008 roku zostało utworzone Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca, którego celem jest wspieranie artystycznych i edukacyjnych działań Teatru.
Krakowski Teatr Tańca funkcjonuje w oparciu o wysiłek i zaangażowanie grupy tancerzy i choreografa. Ich działania obejmują nie tylko pracę artystyczną i edukacyjną, ale także techniczną i organizacyjną, co wynika z braku stałej zawodowej struktury organizacyjnej.

źródło: www.krakowskiteatrtanca.pl

komentarze
comments powered by Disqus

7.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi