Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr A

Teatr A

Dla dzieci | Dramatyczny

Gliwice

Dyrektor Naczelny : Leszek Styś
data powstania: 1996

44-100 Gliwice, ul. Olchowa 48
zobacz na mapie

Teatr A - spektakle

opis

Teatr "A" jest offowym, autorskim, zawodowym teatrem religijnym.

Działając od 1996 r. ma aktualnie w swoim repertuarze kilkanaście autorskich premier:
spektakle muzyczne "Jonasz", "Tobiasz", "Pasja", "Pastorałka", "Bajka o Smoku Kubie", "Początek", "Sennik Józefa", "Pelikan", "David";
parakabaret biblijny "5 Przypowieści";
oraz widowiska uliczne: "Apokalipsa", "Genesis", "Exultet", "Kadisz", "Pieśń o św. Franciszku", "Siewca", "David", "Kolaż Bożonarodzeniowy"" i "peregrynacje".

Spektakle Teatru w ostatnich latach gościły m. in. w rzymskim Panteonie, Holandii, Szwecji, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Bułgarii, Mołdawii, Rumunii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie, Ukrainie i Białorusi, jak również na większości polskich festiwali teatru ulicznego.

Teatr "A" stara się łączyć popularny język teatru muzycznego z doświadczeniami awangardy teatralnej, sięga do polskiej tradycji, łączy autorskie teksty z tekstami biblijnymi i staropolskimi, czerpie obficie z dorobku literackiego innych kultur, inspiruje się europejskim folklorem.

Zespół niezmiennie szuka w swoich spektaklach Piękna i Sacrum. Podejmując ważne tematy stara się komunikować z widzem językiem jak najbardziej uniwersalnym. Wychodząc od spektakli dramatyczno-muzycznych Grupa wciąż poszukuje nowych form wyrazu - korzysta z języka teatru liturgicznego, ulicznego, nie stroni od groteski, szuka inspiracji w średniowiecznych misteriach - zmierzając nieuchronnie w kierunku teatru totalnego.

Zespół od momentu swego powstania jest "teatrem w drodze" - wierny swojej "pielgrzymiej" tradycji cyklicznie organizuje tournee w kraju i za granicą. To programowe "wychodzenie do widza" kształtuje formę teatralnego przekazu - klarownego, czasem dowcipnego, acz nie rezygnującego z kulturowych podtekstów i wielopłaszczyznowości.

komentarze
comments powered by Disqus

6.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi