Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Ad Spectatores

Teatr Ad Spectatores

Dramatyczny

Wrocław

Dyrektor Artystyczny: Maciej Masztalski
data powstania: 1997

50-502 Wrocław, ul. Hubska 44-48
zobacz na mapie

opis

Nazwa Ad Spectatores pojawiła się w połowie roku 2000. Jest ona odzwierciedleniem uprawianego przez nas rodzaju teatru. W naszych realizacjach zakłócamy iluzję czwartej ściany, jaką stanowi klasyczne okno sceny. Przenosimy akcję spektakli pomiędzy widzów, którzy mają być przez nią osaczeni i przeszywani. Termin Ad Spectatores w wolnym tłumaczeniu oznacza bowiem: "do widzów". Naszym celem jest stworzenie fikcyjnego świata, w którym publiczność choć na chwilę mogłaby zapomnieć o świecie rzeczywistym. Wyznawana przez nas koncepcja sztuki nie jest nowa, nie wynika także z panującej mody. Staramy się tylko oddać widowni, co jej należne: rozrywkę, możliwość uczestniczenia w spektaklu i dyskusji, czysty odbiór oraz przyjazne przyjęcie w teatrze. Pod tym względem staramy się powrócić do korzeni, kiedy teatr odwiedzali wszyscy, był on niemal wszędzie, a potrzeba jego istnienia wynikała z potrzeb ludzi.

Do dnia dzisiejszego Teatr dał przeszło 35 premier. Wśród nich są spektakle grane w kursującym pociągu czy na płynącym statku, w jeżdżących po mieście samochodach oraz na klasycznej scenie, przez co Teatr na trwałe wpisuje się w życie kulturalne miasta Wrocławia.

Ad Spectatores utrzymywany jest w dużej mierze z dotacji gminy Wrocław, prywatnych sponsorów, fundacji i działalności statutowej.

źródło: www.adspectatores.art.pl

komentarze
comments powered by Disqus

6.7 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi