Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Druga Strefa

Teatr Druga Strefa

Dramatyczny

Warszawa

Dyrektor Naczelny : Sylwester Biraga
Dyrektor Artystyczny: Sylwester Biraga
data powstania: 1989

02-652 Warszawa, ul. Magazynowa 14a
zobacz na mapie

galeria zdjęc (5/10)

zobacz wszystkie

  • fot. Teatr Druga Strefa
  • Obsada spektaklu w barwnych strojach / fot. Paweł Rybałtowski
  • fot. Dorota Bagiński
  • fot. Hektor Werios
  • Mój boski rozwód / fot. Teatr Druga Strefa
opis

Teatr Druga Strefa to jedna z pierwszych warszawskich niepublicznych scen repertuarowych oficjalnie założona w 1997 roku, choć działająca nieprzerwanie od roku 1989 (na początku jako nieinstytucjonalna grupa teatralna).

Od 3 lutego 2006 roku siedziba teatru znajduje się w postindustrialnej przestrzeni przy Magazynowej 14a na Mokotowie.

Powołana do życia przez Dyrektora Sylwestra Biragę jest otwartym miejscem nieskrępowanej wymiany twórczej. Poza produkcją własnych spektakli, nierzadko gości debiutantów, artystów offowych, niezależnych, alternatywnych. Na poziomie treści, formy i estetyki jest w ciągłym ruchu – rozedrgana podąża za rozwojem osobistym i zawodowym swojego twórcy. To on, Sylwester Biraga, odpowiada za kształt, który przybiera, materię, którą się wypełnia, energię, którą obdarowuje widzów i ludzi, którzy się w niej odnajdują. W jej repertuarze znajdą Państwo pełen wachlarz form i gatunków – od spektakli dziecięcych czy lalkowych, poprzez balet, teatr tańca, performance aż po klasykę czy dramaty współczesnych pisarzy z całego świata.

Bardzo ważna jest dla nas promocja polskiej kultury scenicznej w kraju i poza jego granicami. Nasze spektakle wystawiane były m.in. w Belgii, Francji, na Litwie, Rosji, na Słowacji, Ukrainie. Autorski spektakl Sylwestra Biragi Fin de… jako jedyna polska sztuka w historii został nagrodzony prestiżową nagrodą „Coup de Coeur 2009” na Festiwalu w Avignonie.Sezon 2020/2021
Zespół artystyczny:

Sylwester Biraga, Małgorzata Bogdańska, Halina Chrobak, Kirił Denev, Piotr Duda, Paweł Ferens, Paweł Iwanicki, Anna Kędziora, Aleksandra Kowalczyk, Sławomir Kowalski, Kim Lee, Józef Mika, Małgorzata Pawłowska, Anna Sandowicz, Marzena Trybała, Natalia Maria Wojciechowska, Patryk Wereszczyński.

komentarze
comments powered by Disqus

6.7 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi