Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Gdynia Główna

Teatr Gdynia Główna

Dramatyczny

Gdynia

Dyrektor Artystyczny: Ewa Ignaczak
data powstania: 2013

81-354 Gdynia, Plac Konstytucji 1
zobacz na mapie

Teatr Gdynia Główna - spektakle

galeria zdjęc (5/84)

zobacz wszystkie

  • fot. Marzena Chojnowska
  • fot. Marzena Chojnowska
  • fot. Marzena Chojnowska
  • fot. Marzena Chojnowska
opis

Teatr Gdynia Główna to nowo powstające miejsce rozwoju twórczego mieszczące się w podziemiach Dworca Głównego PKP. Jest to interdyscyplinarny przystanek artystyczny, na który składają się: Teatr Gdynia Główna, Pęd Sztuki. Galeria, Poczekalnia Idei.
Realizują one trzy główne nurty naszej działalności: artystyczną – kreację teatralną oraz organizację wydarzeń artystycznych, edukacyjno-animacyjną – projekty upowszechniające sztukę teatru oraz przygotowujące nowych odbiorców tej dziedziny oraz społeczną – działania wspierające kompetencje organizacji kulturalnych, artystów indywidualnych i nieformalnych grup twórczych w pozyskiwaniu środków finansowych, a także integrujących gdyńskie środowisko twórcze. W przestrzeni wystawienniczej Pęd Sztuki. Galeria prezentować będziemy wystawy gdyńskich, i nie tylko, artystów (fotografia, rzeźba, malarstwo, sztuki wizualne, scenografia, kostium, plakat teatralny).
W ideę naszych działań wpisuje się również prowadzony przez nas unikatowy program – Gdyńska Akademia Teatru Niezależnego, kształcąca wielokierunkowo młodych ( i nie tylko) adeptów sztuki teatralnej. Wykładowcami Akademii są przede wszystkim znani trójmiejscy praktycy teatru, przedstawiciele różnych jego nurtów. Prowadzimy projekt teatralny Teatr Zajechał w Gdyni , który odbywa się w Gdyni od 2011 roku. Jego realizacja to prezentowanie sztuk teatralnych w miejscach 'nieteatralnych'. Ideą projektu jest swoiste ”odwrócenie wektora”, czyli dotarcie z propozycjami teatralnymi do widza. Zamiast wyprawy z oddalonej dzielnicy do centrum, potencjalny odbiorca może wybrać się do najbliższej placówki kultury: świetlicy, filii bibliotecznej, klubu kultury, gdzie bez wysiłku finansowego (wstęp jest wolny) ani organizacyjnego może czuć się pełnoprawnym odbiorcą współczesnej kultury ambitnej i wysokiej.

Cały czas grane są spektakle w różnych dzielnicach miasta. Stacja Bajek to spotkania teatralne dla najmłodszych widzów, pełniące, oprócz funkcji edukacyjno-kulturalnej, rolę aktywatora kreatywności i wyobraźni dziecięcej. Lekcje Teatralne to z kolei projekt skierowany do publiczności gimnazjalnej i licealnej będący spotkaniem z teatrem i dobrą literaturą. Chcemy wykształcić umiejętności społeczne i intelektualne młodzieży, naszym nadrzędnym celem jest pomoc nauczycielom w krzewieniu artystycznej wrażliwości młodych ludzi i zachęceniu ich do uczestniczenia we wszelkiej działalności kulturalnej.

Naszą ambicją jest ciągły i stały rozwój we współpracy z miastem, środowiskami twórczymi i odbiorcami. Naszym celem jest łączyć, a nie dzielić. Chcemy, aby Teatr Gdynia Główna był tętniącym życiem miejscem spotkań, służącym mieszkańcom i przyczyniającym się do wzrostu świadomości oraz wrażliwości kulturalnej.

Projekt finansowany przez Miasto Gdynia.

Partner PKP S.A.

komentarze
comments powered by Disqus

7.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

najnowsze wideo

więcej

Teatr Gdynia Główna - bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku
szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi