Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Hothaus

Teatr Hothaus

Dramatyczny

Kraków

Dyrektor Naczelny : Wojciech Terechowicz

30-393 Kraków, ul. Babińskiego 29
zobacz na mapie

opis

Naszą misją jest promowanie i oferowanie wielokierunkowej edukacji artystycznej. Misja ta ma swoje źródło w idei promowania działań na gruncie sztuki – pokazujemy zalety takiej aktywności każdemu, niezależnie od wieku i profesji, jaką dana osoba uprawia w życiu codziennym. Chcemy, aby człowiek zajmował się sztuką od strony czynnej – nie pozostając jedynie jej biernym odbiorcą. Dzięki aktywnemu uprawianiu sztuki zyskujemy pełniejszy obraz tego, co jest prawdziwie wartościowe, oswajamy się ze sobą, ze swoimi słabościami, ale i talentami – zdobywamy wiedzę zarówno o sobie, jak i o innych – niezbędne narzędzie, abyśmy w pełni potrafili korzystać z naszego życia.

W Teatrze Hothaus znajdującym się przy ul. Babińskiego 29 w Krakowie tworzymy unikalne miejsce dla osób, które pragną rozwijać się za pośrednictwem działań artystycznych skupionych wokół teatru. Oferujemy warsztaty aktorskie – zarówno te znajdujące zastosowanie w teatrze dramatycznym, jak i w teatrze tańca, ucząc wyobraźni scenicznej, wyobraźni przestrzennej, świadomości ruchu, technik współdziałania, zdolności improwizacyjnych, dykcji. Prowadzimy zajęcia taneczne ukierunkowane na doskonalenie konkretnej techniki. Proponujemy również zajęcia z emisji i sztuk pięknych. Wszyscy uczestnicy warsztatów mają możliwość współtworzenia spektakli oraz wystawienia ich w przestrzeni naszego teatru.

Zalety płynące z proponowanych przez nas zajęć znajdują zastosowanie poza sceną teatralną – w życiu prywatnym oraz zawodowym: rozwijamy umiejętności interpersonalne, uwrażliwiamy na potrzeby swoje oraz innych, pozwalamy nabrać siły, niezbędnej do zmagania się z rutyną dnia powszedniego oraz dystansu wobec siebie i otoczenia.

Do udziału w zajęciach zapraszamy absolutnie wszystkich, tak jak wszystkich zapraszamy do współtworzenia wyjątkowej przestrzeni Teatru Hothaus – tutaj teatr i taniec są dziedzinami działania, które łączą ludzi. W tym duchu w Teatrze Hothaus łączymy także pokolenia: oferujemy zajęcia dla dzieci, takie jak taniec, czy teatr rodzinny, podczas których rodzice mają szansę współdziałania ze swoimi pociechami. W naszej ofercie znajduje się także specjalny program artystycznych urodzin dla najmłodszych.

W Teatrze Hothaus wszyscy mierzymy się z własnymi słabościami, przeskakujemy ograniczenia, rozbudzamy twórcze pragnienia – pomagamy szukać talentów i odkrywać pasje.

komentarze
comments powered by Disqus

6.5 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi