Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Hybrydy

Teatr Hybrydy

Dramatyczny

Warszawa

Dyrektor Naczelny : Maciej Dzięciołowski

00-972 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
zobacz na mapie

opis

Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego jest jednym z najstarszych teatrów studenckich, akademickich i nieinstytucjonalnych w Polsce, ściśle związany z najlepszą polską uczelnią w kraju - Uniwersytetem Warszawskim, działa jako ogólnouczelniana jednostka artystyczna UW pod patronatem Jego Magnificencji Rektora UW Prof. dra hab. Marcina Pałysa. Kulturalny i ideowy kontynuator dawnych Hybryd - Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Warszawskiego, założonych w 1957 r., z których wywodzą się tacy artyści, jak W. Młynarski, J. Kofta, J. Pietrzak, U. Dudziak, M. Urbaniak, K. Komeda i wielu innych.

W zespole działają studenci, doktoranci, pracownicy i absolwenci UW oraz innych uczelni wyższych, w tym artystycznych. Dzięki temu repertuar Teatru wykracza poza mury uczelni, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom artystycznym warszawiaków oraz odbiorców z kraju i z zagranicy, kształtując wizerunek UW jako ważnego miejsca na mapie kulturalnej stolicy i Polski.

Teatr ma na swoim koncie kilkadziesiąt premier, zarówno spektakli dramatycznych, jak i koncertów muzycznych, od ambitnych tekstów Herberta, Miłosza, Słowackiego, Mrożka, Przybory, Kaczmarskiego, Mandelsztama, Brella, Brassensa, po lekkie formy muzyczno-choreograficzne wg Tuwima, Hemara, Jurandota, Szpilmana, kryminały, komedie, farsy, etiudy taneczne i różne formy choreograficzne. Teatr wystawia i wystawiał swoje projekty w wielu prestiżowych miejscach w kraju i za granicą, m.in. w Pałacu Kazimierzowskim UW, Starym Gmachy BUW, Teatrze Ochoty, Teatrze Palladium, Teatrze Collegium Nobilium Akademii Teatralnej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Niepodległości, Estradzie Poznańskiej, Okęckiej Sali Widowiskowej, w wielu miastach Polski, we Francji, Austrii, Rosji, USA, Kanadzie. Projektom stale lub okazjonalnie patronują ważne instytucje w Polsce, m.in. Jego Magnificencja Rektor UW, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Instytut Pamięci Narodowej, jednostki samorządowe, kulturalne, społeczne i organizacje pozarządowe.

komentarze
comments powered by Disqus

6.3 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi