Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Dramatyczny

Lublin

Dyrektor Naczelny : Arkadiusz Klucznik
Dyrektor Artystyczny: Arkadiusz Klucznik
data powstania: 1954

20-111 Lublin, ul. Dominikańska 1
zobacz na mapie

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie - spektakle

galeria zdjęc (5/99)

zobacz wszystkie

opis

Z prawdziwą przyjemnością i wielką radością pragnę podzielić się informacją, że władze Lublina zadecydowały, że po 58 latach lubelski Teatr im. H. Ch. Andersena zmienia swoją siedzibę; oczywiście nie natychmiast. Cały proces przeniesienia trwać będzie około dwóch lat, jako, że nowa siedziba – budynek byłego Domu Kultury Kolejarza – wymaga nie tylko remontu, ale i gruntownej przebudowy.

Po 58 latach mamy – my z „Andersena” i Wy, nasi widzowie - nadzieję i szansę na profesjonalny budynek teatralny, z dużą, przestronną sceną, zaopatrzoną w sznurownię, kieszenie, zaplecze i garderoby, z amfiteatralną widownią na 250, przystosowana dla osób niepełnosprawnych! Spełniają się więc marzenia chyba wszystkich dyrektorów „Andersena” o lepszych warunkach dla pracowników i widzów, tym bardziej, że pojawia się możliwość rozszerzenia działalności o cały program edukacji kulturalnej i artystycznej, we współpracy z istniejącymi już w nowym budynku instytucjami, takimi jak filia biblioteki miejskiej.

I choć wielu z naszych przyjaciół i widzów nie może zrozumieć naszej radości z opuszczenia dotychczasowej siedziby na Starym Mieście, to my jedyni – „andersenowcy” – wiemy o trudnościach i niedogodnościach pracy w dotychczasowej siedzibie. Tak jak Wy widzowie wiecie jak niewygodna i duszna bywa nasza widownia! A jeśli nie dało się tego zauważyć przez Was – to tylko poczytujemy sobie to za nasz sukces. W końcu widzowie przychodzą do teatru na spektakle, a nie na problemy!

Zatem już teraz zapraszamy Państwa za dwa lata do nowej siedziby – a póki co, trzymamy kciuki za „pomyślność wiatrów” wiejących w nasze żagle.

komentarze
comments powered by Disqus

8.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

najnowsze wideo

więcej

Alicja w krainie czarów
szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi