Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Konsekwentny

Teatr Konsekwentny

Dramatyczny

Warszawa

Dyrektor Naczelny : Aldona Machnowska - Góra
Dyrektor Artystyczny: Adam Sajnuk
data powstania: 1997

00-229 Warszawa, ul. Rynek Nowego Miasta 5/7
zobacz na mapie

Rezerwacja: (22) 468 00 99, 509 780 261

opis

Teatr Konsekwentny istnieje i działa w Warszawie od 15 lat. Teraz zmieniamy się w TEATR WARSawy - nowe miejsce i nowy teatr w starej siedzibie kina WARS przy Rynku Nowego Miasta. Budynek przechodzi rewitalizację i staje się centrum kultury i nowoczesnego teatru. Przestrzeń, która będzie otwarta dla artystów, a jednocześnie bliska widzowi, oprócz stałej repertuarowej działalności – produkcja premier i prapremier - prowadzić będzie również działalność edukacyjną i społeczną. Historyczna sala kinowa stanie się sceną teatralną, a we foyer teatru powstanie mała klubokawiarnia, która będzie miejscem spotkań, wymiany myśli i poglądów, a także galerią i sceną koncertową. Nie zabraknie także miejskiego ogródka z leżakami, który będzie otwarty w ciepłe dni.

Jesteśmy jednym z najstarszych niezależnych teatrów repertuarowych w Warszawie.

Przez te lata zyskaliśmy grono wiernych widzów i wielbicieli. Oczywiście zdarzają się także - zatwardziali przeciwnicy, ale na szczęście rzadziej. Cieszy nas to, że nie ma obojętnych. Wywołujemy emocje, często skrajne, ale i staramy się w każdym spektaklu powiedzieć coś ważnego, o świecie, o człowieku, po prostu o naszym życiu. Sięgamy po teksty i problemy współczesne, nie boimy się wyzwań, nawet tych najbardziej ryzykownych.
W repertuarze teatru znajduje się „Kompleks Portnoya” i kontrowersyjny spektakl „Zbombardowani” Sary Kane, i komediowe „[Ja]³ czyli dwa do jednego” Tomasza Jachimka, mroczna „Taśma” Stephena Belbera, tragikomiczny „… i póki śmierć nas nie rozłączy…” czy niemal kostiumowy „Wyrok śmierci na konia Faraona” Jerzego Janickiego, i oczywiście nieśmiertelny przebój (blisko 1000 spektakli!) „Zaliczenie. Lekcja”.
Wszystkie spektakle zdobyły uznanie krytyki i popularność wśród widzów. Nagradzane w stołecznych rankingach ( ***** , czyli koniecznie trzeba zobaczyć dla spektakli „Zaliczenie. Lekcja”, „…i póki śmierć nas nie rozłączy”, „Taśma” w dodatku Gazety Wyborczej „co jest grane”, uznany za HIT w „Wysokich obcasach” spektakl „Kompleks Portnoya”; polecane w dodatku Dziennik Gazeta Prawna „Kultura” spektakle „Taśma”, „Zbombardowani”, „Kompleks Portnoya”), dobre recenzje w tygodnikach „Przekrój”, „Newsweek”, bardzo dobre recenzje i prestiżowe nagrody pisma Teatr i Warszawskie Feliksy dla spektaklu „Kompleks Portnoya” i inne.

Teatr prowadzi Aldona Machnowska-Góra, niemal od początku istnienia grupy kierunek artystyczny nadaje założyciel i lider Adam Sajnuk. Do dziś współtworzą teatr założyciele: Agnieszka Czekierda i Arkadiusz Wrzesień. Oprócz nich na scenie Teatru Konsekwentnego można podziwiać m.in. Magdalenę Popławską, Aleksandrę Popławską, Annę Smołowik, Bartka Adamczyka, Jerzego Połońskiego, Tomasza Jachimka, Andrzeja Konopkę i Piotra Ligienzę. Do reżyserowania spektakli zaprosiliśmy także Michała Walczaka, Michała Siegoczyńskiego, Łukasza Kosa i Aleksandrę Popławską.

Nasz klucz do sukcesu? Ciekawie i skrupulatnie dobierany repertuar, wyjątkowy zespół i przekonanie, że to, co robimy jest ważne.

komentarze
comments powered by Disqus

6.7 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi