Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Korez Mirosław Neinert

Teatr Korez Mirosław Neinert

Dramatyczny

Katowice

data powstania: 1990

40-032 Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2
zobacz na mapie

galeria zdjęc (2/2)

zobacz wszystkie

  • fot. Teatr Korez
  • fot. Teatr Korez
opis

Teatr Korez powstał w 1990 roku. To jeden z dwóch teatrów repertuarowych w Katowicach, który wnosi do pejzażu kulturalnego miasta program teatralny na najwyższym poziomie, a przy tym potrafi rozbawić każdego widza.
Korez zagrał już ponad 3000 przedstawień; dał się także poznać widowni w Bratysławie, Brnie, Budapeszcie, Kolonii, Berlinie, Waszyngtonie, Chicago i Wiedniu. Wielokrotnie był gościem różnych festiwali, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta w Poznaniu oraz Festiwalu Teatrów Ogródkowych w Warszawie, Festiwalu Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” w Lublinie, Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie, Międzynarodowego Festiwalu „Zderzenie” w Kłodzku czy Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu. Jako pierwszy śląski teatr wystąpił na deskach Starego Teatru w Krakowie, a sam Bogusław Schaeffer wybrał korezowski „Kwartet dla 4 aktorów” na swój światowy festiwal.
Od początku swego istnienia, teraz głównie na własnej scenie, Korez prowadzi edukację teatralną przeznaczoną dla młodzieży licealnej.

komentarze
comments powered by Disqus

6.7 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

najnowsze wideo

więcej

Karin Stanek - Monodram
szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi