Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Króla

Teatr Króla

Dla dzieci

Łódź

Dyrektor Naczelny : Monika Mikołajczyk
Dyrektor Artystyczny: Przemysław Sowa
data powstania: 2007

94-039 Łódź, ul. Króla 39/23
zobacz na mapie

opis

Teatr Króla z Łodzi pojawił się na deskach scen teatralnych w 2007 roku.
Baza doświadczeń zebrana na przestrzeni lat od 1994 do 2008 jest wynikiem współpracy z Teatrami, Domami Kultury, Kinami, Urzędami Miast oraz osobami najbardziej zaznajomionymi z problemami, które Teatr przedstawia, a mianowicie Nauczycielami i Pedagogami.

Tworzymy Spektakle zawierające elementy profilaktyki uzależnień. Przeciwdziałamy narkomanii, alkoholizmowi, paleniu tytoniu. Udowadniamy jak bardzo szkodzą te substancje i staramy się zniechęcać wszystkich do tych używek. Spektakle kierujemy do Dzieci klas:
przedszkola, klasy 0-IV, następnie V-VI oraz Gimnazjum.

Ważnym elementem jest prawidłowe dostosowanie grup wiekowych do danych sztuk teatralnych, a także oryginalna tematyka, która zainteresuje Dzieci i Młodzież.

Nasz Teatr opiera się na opiniach Dzieci i Młodzieży oraz Wychowawców. Pozwala to na obiektywną ocenę przydatności naszej pracy.
Spektakle pokazują historię bohaterów, z którymi Młodzi Ludzie z łatwością utożsamiają się, dlatego ta forma ma możliwość dotarcia bezpośrednio do Dzieci i Młodzieży oraz pokazania dróg wyjścia z trudnych sytuacji.

Spektakle wymagają od widowni podejmowania decyzji, które zaważą na dalszym życiu bohatera. W jednym ze spektakli Aktorzy podejmują dyskusję z Młodzieżą na temat zachowania się i prawidłowości wyboru decyzji jednej z postaci.

Era wykładów nudnych i niezrozumiałych mija. Zauważyliśmy to czytając listy oraz wpisy Dzieci i Młodzieży do Kroniki. Ważnym źródłem informacji są dla nas uwagi Wychowawców oraz Pedagogów. Przygotowaliśmy scenariusze do zajęć, które można zrealizować na godz. wychowawczych. Zastosowaliśmy się do Państwa zaleceń, tworzymy sztuki teatralne w pełnych dekoracjach, kostiumach zaprojektowanych tematycznie. Muzyka oraz efekty świetlne to nieodzowne elementy scenografii. Pracujemy na najnowszym sprzęcie nagłośnieniowym oraz oświetleniowym.

źródła: www.teatrkrola.pl

komentarze
comments powered by Disqus

6.3 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi