Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Lalek Arlekin

Teatr Lalek Arlekin

Teatr Lalek

Łódź

data powstania: 1948

90-718 Łódź, al.1 Maja 2
zobacz na mapie

Teatr Lalek Arlekin - spektakle

galeria zdjęc (5/40)

zobacz wszystkie

opis

Od samego początku Teatr "Arlekin" dąży do tego, by jak najpełniej zaspokoić wcale niemałe oczekiwania wielbicieli sztuki lalkowej - tych najmłodszych, ale również i tych dorosłych. Nie ustaje w doskonaleniu starych i poszukiwaniu nowych rozwiązań technicznych i środków wyrazu artystycznego. Dba o to, by przybliżać dzieciom powszechnie znane bajki, a zarazem stara się mówić o otaczającej nas rzeczywistości w sposób nowoczesny. W ofercie teatru znajdują się przedstawienia w tradycyjnych technikach lalkowych, działania łączące pracę z lalką z grą w tzw. "żywym planie", ale przede wszystkim spektakle wykonywane marionetkami zawieszonymi na długich 2,5 metrowych niciach. "Arlekin" jest jednym z nielicznych teatrów w świecie, posługujących się tą trudną, ale niesłychanie atrakcyjną techniką.

Oprócz działalności stricte scenicznej Arlekin prowadzi także działania edukacyjne i warsztatowe. Był organizatorem dwóch uznanych festiwali: Międzynarodowego Festiwalu Solistów Lalkarzy , oraz Festiwalu Sztuki Ulicznej TrotuArt. W 2015 roku została zorganizowana pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Animacji - AnimArt. W naszym teatrze mieści się od początku jej założenia siedziba polskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Lalkarzy UNIMA.

W ciągu ponad 66 lat istnienia "Arlekin" przygotował 275 premier, a ponad 33 tysięcy spektakli obejrzało blisko 11,5 milionów widzów. Teatr prezentował wielokrotnie swoje dokonania na festiwalach w kraju i zagranicą, m.in. w Anglii, Brazylii, USA, Francji, Rosji, Izraelu, Japonii, Holandii, Niemczech, Pakistanie, Austrii, Słowacji, Iranie, Danii, Meksyku, Włoszech, Węgrzech, Bałkanach, Tajwanie, Indonezji czy Tajlandii.

komentarze
comments powered by Disqus

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

najnowsze wideo

więcej

W pogoni za
szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi