Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Łaźnia Nowa

Teatr Łaźnia Nowa

Dramatyczny

Kraków

Dyrektor Naczelny : Bartosz Szydłowski
Dyrektor Artystyczny: Bartosz Szydłowski
data powstania: 2005

31-977 Kraków, os. Szkolne 25
zobacz na mapie

Teatr Łaźnia Nowa - spektakle

galeria zdjęc (5/25)

zobacz wszystkie

  • fot. Klaudyna Schubert
  • fot. Klaudyna Schubert
  • fot. Klaudyna Schubert
  • fot. Monika Stolarska
  • fot. Monika Stolarska
opis

Teatr Łaźnia Nowa w Nowej Hucie to najmłodszy krakowski teatr, znajdujący się w wyremontowanych halach warsztatów szkolnych, posiadający dwie sceny, mogące pomieścić kilkuset widzów.
Podczas sześciu lat istnienia, Łaźnia Nowa wypracowała sobie solidną markę na polskim rynku teatralnym, wykreowała m.in.: Festiwal Teatralny Genius Loci, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia i Festiwal Mrożkowski. Nasze spektakle otrzymywały wiele nagród i gościły na wielu festiwalach. Z uwagi na wyjątkową przestrzeń koncertową, gościmy w Łaźni liczne wydarzenia muzyczne, takie jak: Sacrum Profanum i Unsound oraz koncerty od sceny klubowej po gwiazdorskie Guano Apes, Apocalypticę, Kult, Myslovitz.

Pomimo nowohuckiej lokalizacji i wbrew stereotypom o beznadziei dzielnicy, w Łaźni Nowej realizowane są projekty międzynarodowe i koprodukcje z partnerami z całej Polski, powstają programy i spektakle autorskie w oparciu o ścisłą współpracę z mieszkańcami dzielnicy. Wielopoziomość działań służy zbliżeniu teatru do jak najszerszego grona widzów. Interesuje nas “teatr dla ludzi”. Walczymy o każdego widza, nie zamykamy się w wieży z kości słoniowej. Powracamy do fundamentalnych pytań o wspólnotę wokół miejsca, o jego rolę w rozwoju społeczności lokalnej. Wierzymy, że teatr może stać się axis mundi w dzielnicy, miejscem codziennym i zamieszkałym. Afirmatywność, wiara w siłę kreatywną człowieka, bezpośredniość pomogły Łaźni zakorzenić się w dzielnicy, pozyskać wiernych widzów i snuć plany na przyszłość.

W bieżącym sezonie przekroczyliśmy granice i ograniczenia. Powstawały projekty inspirujące się ikoną samodoskonalenia /Bruce Lee/, odległymi kulturami /Japonia/, odwiecznymi marzeniami człowieka /latanie/.

Chcemy poruszyć wyobraźnię widzów i razem z nimi pokonać szarość codzienności, odkryć wyzwalającą siłę marzenia. I tak jak Piotruś Pan, poprowadzić w stronę dziecka ukrytego w każdym dorosłym.

źródło: www.laznianowa.pl

komentarze
comments powered by Disqus

7.7 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

najnowsze wideo

więcej

Autobiografia na wszelki wypadek
szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi