Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Malabar Hotel

Teatr Malabar Hotel

Teatr Lalek | Alternatywny, eksperymentalny

Warszawa

data powstania: 2009

04-394 Warszawa, ul.Siennicka 24/7
zobacz na mapie

opis

Teatr Malabar Hotel został powołany do życia we wrześniu 2009 roku. Wyłonił się z niezależnej grupy teatralnej Kompania Doomsday, stąd rozpoczął swoją działalność z trzema spektaklami repertuarowymi: "Baldandersem", "Kąsaniem" oraz "Skrawkami".

Nazwa teatru została zaczerpnięta z twórczości Witkacego. Malabar Hotel to teatr, w którego centrum zainteresowań znajduje się forma. Zarówno ta rozumiana po Witkacowsku jak i związana z teatrem plastycznym i lalkowym. Wokół tego centrum krążą inne elementy teatralne, co wiąże się z ciągłym rozwojem warsztatu aktorskiego zespołu.

Malabar Hotel kontynuuje autorski nurt spektakli Marcinów Bartnikowskiego i Bikowskiego, zapraszając także do współpracy innych reżyserów i scenografów. Teatr w ostatnich sezonach dał trzy premiery. Spektakl "Alicja?" wg tekstu Bartnikowskiego (w reżyserii Bikowskiego) został zaprezentowany w listopadzie 2009, "Matka" Witkacego w reżyserii niemieckiego twórcy Hendrika Mannesa w październiku 2010, "Głośniej!" w reżyserii Michaela Vogla w lutym 2012.

Teatr ma na swoim koncie ponad 30 nagród i wyróżnień (przyznanych w Polsce i za granicą) za spektakle, role, kompozycję muzyki i scenografię. Przedstawienia twórców Teatru Malabar Hotel prezentowane były na ponad 90 Festiwalach teatralnych na czterech kontynentach.

Malabar to abstrakcyjna przestrzeń, gdzie nikt z nas nie dotarł. To mieszanka tęsknoty za nieznanym, Witkacowskiego absurdu i naszych niedojrzałych marzeń teatralnych, które, mamy nadzieję, będą dorastać i zmieniać się, nigdy nie zyskując ostatecznego kształtu.

komentarze
comments powered by Disqus

6.3 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi