Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Midraszowy

Teatr Midraszowy

Dramatyczny

Kraków

31-064 Kraków, ul. Augustianska 4/26
zobacz na mapie

Teatr Midraszowy - spektakle

opis

Współczesny teatr żydowski działający w Krakowie od 2008 r. W swoich oryginalnych spektaklach twórcy poruszają współczesną polsko-żydowską problematykę, odwołując się do duchowego dziedzictwa Żydów Polskich oraz całego Narodu Żydowskiego. Powołany dzięki autorskiej inicjatywie Tanyi Segal – jednocześnie reżysera teatralnego oraz rabina – mieszkającej w Krakowie od 2008 r., teatr zrzesza profesjonalnych artystów związanych z żydowską społecznością Krakowa.

Przez sześć ostatnich lat, współpracując z Żydowskim Muzeum Galicja i w jego pomieszczeniach, powstały przedstawienia: Melodia Ciszy (2008), Tajemnice mojej babci (2009), Five (P)Arts (2012), Megilat Polin (2013) oraz Samotne Tango Wiery Gran (2014). A także – wychodząc już z Muzeum, w rozmaitych przestrzeniach żydowskiego Krakowa, by włączyć widza w proces twórczy – midrasze muzyczne ABYA, Szma Israel, Szirat haJam oraz Eikha.
W roku 2012, we współpracy z Teatrem Tańca Riny Schenfeld z Izraela, powstała nowa wersja uznanego na świecie spektaklu Zatańczyć z Chopinem, dedykowaną specjalnie przestrzeni Muzeum.

komentarze
comments powered by Disqus

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi