Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Muzyczny TINTILO

Teatr Muzyczny TINTILO

Dla dzieci

Warszawa

Dyrektor Artystyczny: Teresa Kurpias-Grabowska
data powstania: 1990

00-139 Warszawa, ul. Elektoralna 12/14
zobacz na mapie

Rezerwacja: 609 909 711, 609 909 710, 501 104 360

Teatr Muzyczny TINTILO - spektakle

galeria zdjęc (5/5)

zobacz wszystkie

  • fot. Olga Cieślar
  • fot. Olga Cieślar
  • fot. Olga Cieślar
  • fot. Olga Cieślar
  • fot. Olga Cieślar
opis

Teatr Muzyczny TINTILO powstał 25 lat temu. Od 1990 roku działa niezależnie pod auspicjami Fundacji Twórczego Rozwoju Dziecka TINTILO. Występuje gościnnie w warszawskich teatrach. Od 15 lat jest związany z Teatrem Rampa na Targówku.

W ciągu minionego ćwierczwiecza Teatr wystawił 20 widowiskowych musicali dla dzieci i młodzieży. W sezonie artystycznym 2013/2014 odbyła się 20. premiera - spektakl pt. „Księżniczka Sara” na motywach powieści F. H. Burnett "Mała księżniczka". Nasze musicale powstają w oparciu o treści tradycyjnych baśni oraz uznanych utworów dla dzieci, dzięki czemu uzupełniają i wpisują się w program edukacji szkolnej. Dbamy o to, by nasze spektakle niosły pozytywne wartości, wzmacniały dzieci w mierzeniu się z codziennością i były atrakcyjną rozrywką dla szerokiego grona odbiorców.

Zespół cieszy się niezmienną popularnością nie tylko wśród dziecięcej publiczności. W ciągu ostatnich kilkunastu lat nasze spektakle obejrzało pół miliona widzów! Graliśmy na wielu warszawskich scenach (m.in. w Teatrze Polskim, Teatrze Muzycznym ROMA, Teatrze Wielkim i w Sali Kongresowej).
W naszych spektaklach występują wspólnie utalentowani adepci sztuki aktorskiej oraz profesjonalni aktorzy i tancerze. Dzięki temu musicale mają zarówno atuty sztuki tworzonej w formule „dzieci-dzieciom”, jak i wszystkie zalety profesjonalnych produkcji teatralnych.

Ważnym elementem pracy Teatru jest działalność w zakresie edukacji artystycznej. Fundacja Twórczego Rozwoju Dziecka TINTILO prowadzi Szkołę Musicalową TINTILO, w której dzieci i młodzież przygotowują się do profesjonalnej pracy artystycznej na scenie.
Teatr prowadzi działalność społeczną, organizując również koncerty charytatywne.

komentarze
comments powered by Disqus

7.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi