Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Palladium

Teatr Palladium

Dramatyczny

Warszawa

data powstania: 2011

00-019 Warszawa, Ul. Złota 9
zobacz na mapie

opis

PALLADIUM to nie tylko znane i popularne miejsce, gdzie od lat organizowane są najważniejsze koncerty w Warszawie.
PALLADIUM, to również scena teatralna, która ruszyła w lutym 2011 roku !
Teatr jest poszerzeniem oferty PALLADIUM o prezentację spektakli teatralnych zachowując dotychczasowy profil działalności koncertowej.

TEATR PALLADIUM, liczy 670 miejsc na widowni, stał się pod tym względem jednym z największych teatrów w Warszawie i największym prywatnym teatrem w Polsce. Scena ma 8 metrów głębokości i 11 metrów szerokości .

Widownia posiada również balkon, z którego jest bardzo dobry widok na scenę.
Formuła teatru impresaryjnego pozwala na dużą różnorodność prezentowanych spektakli. Idealna lokalizacja w samym Centrum (ul. Złota 9) , doskonały dojazd (stacja Metro Centrum , 14 linii autobusowych) oraz bliskość ogólnodostępnych parkingów pod PKiN są dużym atutem nowej sceny. Działalność teatru zainaugurował wielki, teatralny HIT ( ponad 500 spektakli w całej Polsce w niecałe dwa lata), spektakl autorstwa Jana Jakuba Należytego pt. „ANDROPAUZA -męska rzecz ! zdecydowana odpowiedź na „Klimakterium” – można go było oglądać w Warszawie od lutego 2011. Teatr Palladium w maju 2011 zaprezentował również światową prapremierę spektaklu dla dzieci pt. „MAGICZNY SKLEP Z ZABAWKAMI”, będącego połączeniem magii, tańca i muzyki. Od tego czasu zagraliśmy już blisko 200 różnych spektakli dla dorosłych jak i najmłodszych . Wierzymy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, a różnorodność prezentowanego repertuaru trafi w gusta szerokiej grupy naszych widzów. W Teatrze Palladium, który jako kino ma wspaniałą historię ( był pierwszym kinem w Polsce, w którym pokazano kolorowy film a podczas Powstania Warszawskiego to tutaj pokazywano kroniki powstańcze) nawiązaliśmy również do historii w wieczorze muzycznym w reż. Andrzeja Rozhina pt. „PIOSENKI W STARYM KINIE”, prezentującym największe przeboje przedwojennego kina i kabaretu. Był on grany w sezonie 2011/2012. W ramach promocji baletu udało nam się stworzyć baletową scenę Teatru Palladium, w ramach której prezentujemy familijne spektakle baletowe : „JEZIORO ŁABĘDZIE”, ”DZIADEK DO ORZECHÓW”, „KSIĘŻNICZKA SZEHEREZADA I PIRACI”, ”KOPCIUSZEK” oraz „NAJPIĘKNIEJSZE BAJKI BALETOWE”, które wyreżyserowała i stworzyła choreografię Anna Wujkowska. Na naszej scenie wystawiamy premierowe spektakle, lektury szkolne, bajki dla dzieci, znakomite polskie kabarety (m.in. Ani Mru Mru, Hrabi, Kabaret Moralnego Niepokoju, Neo-Nówka, Paranienormalni, Limo, …) oraz inne interesujące spektakle i produkcje, które zostały wyprodukowane przez Teatr Palladium oraz teatry i agencje teatralne w Polsce. Pełną listę naszych propozycji znajdziecie Państwo w zakładce SPEKTAKLE.

komentarze
comments powered by Disqus

6.7 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi