Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Panopticum  Młodzieżowy Dom Kultury Pod Akacją

Teatr Panopticum Młodzieżowy Dom Kultury Pod Akacją

Dramatyczny

Lublin

Dyrektor Naczelny : Mieczysław Wojtas
data powstania: 1985

20-112 Lublin, ul. Grodzka 11
zobacz na mapie

opis

Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie – działa od 1985 roku. Skupia głównie młodzież licealną, ale także gimnazjalną oraz studencką. Prowadzi szeroko pojętą edukację teatralną; młodzież poznaje warsztat aktorski,uczy się kultury teatralnej i pogłębia wiedzę o teatrze. Przez Panopticum przewinęły się setki młodych ludzi,wielu z nich zostało zawodowymi aktorami, reżyserami bądź krytykami teatralnymi, pracują dzisiaj w różnych polskich teatrach, redakcjach i telewizji.

Teatr Panopticum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród, w tym dwóch „Złotych Masek” zdobytych na Ogólnopolskim Forum Teatrów Młodzieżowych w Poznaniu. Wielokrotnie występował w Niemczech i Finlandii stale współpracując z młodymi teatrami niezależnymi i ośrodkami polonijnymi. Uczestniczył w Światowym Kongresie Teatralnym i Europejskich Warsztatach Teatralnych w Ankarze i Munster, współdziałając z międzynarodową organizacją teatralną „ASSITEJ”.
O pracy Teatru Panopticum powstało kilka reportaży telewizyjnych zrealizowanych przez ośrodki regionalne, film dokumentalny TVP1 pt. „Szef”, którego bohaterem jest Mieczysław Wojtas. Przez TVP1 został również zarejestrowany spektakl „Realium Abstrakcji”, nagrodzony „Złotą Maską”, kilkukrotnie emitowany na antenie ogólnopolskiej.
Założycielem Teatru Panopticum, kierownikiem artystycznym, reżyserem, „Szefem” (tak nazywa go młodzież), od samego początku jest Mieczysław Wojtas.

źródła: www.panopticum.pl

komentarze
comments powered by Disqus

6.7 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi