Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Przedmieście

Teatr Przedmieście

Dramatyczny

Rzeszów

data powstania: 2001

35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4
zobacz na mapie

galeria zdjęc (3/3)

zobacz wszystkie

  • fot. Teatr Przedmieście
  • fot. Teatr Przedmieście
  • fot. Teatr Przedmieście
opis

Teatr Przedmieście powstał w 2001 roku z inicjatywy Anety Adamskiej. Stworzyła ona bardzo szybko konsekwentną wizję prowadzenia pracy nad przedstawieniami. W sierpniu 2006 roku zespół zmienił swoją siedzibę na Łańcut, gdzie pracował w Miejskim Domu Kultury do sierpnia 2010 roku. Od tego czasu teatr działa niezależnie i wystawia swoje sztuki w Rzeszowie.

Teatr Przedmieście ma na swoim koncie głównie autorskie spektakle: „Opowieść” (2004) „Trzy historie o Ewie” (2005), „Tango” (2007), „Niebo” (2008), "Obietnicę" (2011), "Święto" (2011), "Tchnienie" (2012) oraz dwie koprodukcje z Ośrodkiem Teatralnym CREARC w Grenoble ”Za szafą” (2008) i „Pierwszy” (2009), które były głośno oklaskiwane na wielu scenach w kraju i za granicą (Francja, Włochy, Niemcy, Słowacja, Ukraina).

Teatr Przedmieście był doceniany za swoją pracę artystyczną i może się poszczycić wieloma nagrodami i wyróżnieniami na festiwalach teatralnych w Polsce i Europie.

„Przedmieście” współpracuje również z Ośrodkiem Teatralnym CREARC w Grenoble, Theater Frankfurt, Accademią Internatzionale dell’ Attore z Rzymu, Studio Novecento z Mediolanu, Forn de Teatre Pa‘tothom z Barcelony i Stowarzyszeniem Processus - Le Retour d‘Ulysse z Paryża oraz licznymi instytucjami i teatrami w Polsce.

Teatr inicjuje i organizuje różnorodne wydarzenia o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Są to m. in.: wydarzenie naukowo- artystyczne "Źródła Pamięci. Grotowski- Kantor - Szajna", Międzynarodowe Spotkania Teatru Alternatywnego „Łańcuckie Noce Teatralne”, Ogólnopolskie Warsztaty Teatralne, warsztaty dla pań „Ścieżki kobiet”, a także prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

źródło: www.teatrprzedmiescie.pl

komentarze
comments powered by Disqus

7.5 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi