Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Rampa

Teatr Rampa

Dramatyczny

Warszawa

Dyrektor Naczelny : Witold Olejarz
Dyrektor Artystyczny: Cezary Domagała
Dyrektor Artystyczny: Witold Mazurkiewicz
Dyrektor Artystyczny: Grzegorz Mrówczyński
data powstania: 1975

03-536 Warszawa, ul. Kołowa 20
zobacz na mapie

Teatr Rampa - spektakle

galeria zdjęc (5/97)

zobacz wszystkie

  • fot. Teatr Rampa
  • fot. Teatr Rampa
opis

Teatr Rampa na Targówku jest unikatowym miejsce na teatralnej mapie Warszawy. Wieloletnia tradycja teatru muzycznego miesza się tu z nowoczesnością w formie i treści a najnowszą rzeczywistość artystyczną kreuje nowa fala utalentowanych twórców. Spektakle przygotowane są z myślą o wszystkich grupach Widzów, o różnorodności gustów i oczekiwań stąd Rampa określana jest jako Teatr Przyjazny. W sezonie 2011/2012 bawiło się w nim sto tysięcy widzów.

Teatr Rampa to trzy różnorodne sceny, na których zobaczyć można zarówno klasykę literatury polskiej i zagranicznej jak również autorskie, często nowatorskie i zaskakujące spektakle.

Scena Duża zaprasza na nową interpretację „Mistrza i Małgorzaty”, komedię muzyczną „Nie uchodzi nie uchodzi czyli Damy i Huzary” Aleksandra Fredry, musical „Jeździec burzy”- czyli cenioną od lat muzyczno-teatralną opowieść o życiu Jima Morrisona, przezabawną farsę „Pińska Szlachta” oraz show przebojów musicalowych "Broadway Street the Show".

Scena Kameralna zaskakuje zupełnie nowym repertuarem, w którym znajdziesz spektakle muzyczne „Być jak Frank Sinatra”, „Monsters: pieśni morderczyń” „Perły Kabaretu Mariana Hemara” oraz spektakle dramatyczne takie jak „Żyd” . Jej propozycje kształtowane przez nowego kierownika artystycznego zyskują coraz liczniejszą publiczność.

Scena Mrowisko pozwala młodym artystom zaprezentować swe talenty i umiejętności proponując jednocześnie tematy trudne i ambitne: „Kleopatrę i Cezara”, „Krzyk słonia”, „Wdowy” oraz „Zimę w czerwieni”. Jej wielkim atutem jest bliski kontakt aktorów i publiczności dzięki czemu widz niemalże ma poczucie bycia częścią przedstawienia.

Teatr Rampa znany jest również z wyśmienitych musicali familijnych. „W pogoni za bajką”, „Pinokio czyli świerszczowe opowieści”, „Tajemniczy Ogród”. ,, Wielka wyprawa" i „Czerwony kapturek” to przedstawienia skierowane do młodszego widza, które stanowią doskonałą propozycję na rodzinne weekendy.

komentarze
comments powered by Disqus

7.3 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

najnowsze wideo

więcej

 RENT - Czas miłości (Studio Accantus)
szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi