Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Stacja Szamocin

Teatr Stacja Szamocin

Dramatyczny

Szamocin

data powstania: 1997

64-820 Szamocin, ul. Dworcowa 17a
zobacz na mapie

Rezerwacja: 67 284 88 95

galeria zdjęc (5/6)

zobacz wszystkie

  • Z próby / fot. Marzena Chojnowska
  • Z próby / fot. Marzena Chojnowska
  • fot. Marzena Chojnowska
  • Z próby / fot. Marzena Chojnowska
  • Z próby / fot. Marzena Chojnowska
opis

Teatr „Stacja Szamocin”, od początku swego istnienia (od 1997 roku) jest prowadzony przez zawodowego reżysera – Lubę Zarembińską. Jego zespół stanowią głównie amatorzy – mieszkańcy Szamocina i okolic. W teatrze grają dorośli i dzieci.

Wielopokoleniowy Teatr „Stacja Szamocin” odnosi sukcesy na ogólnopolskich festiwalach. Między innymi, spektakl „Spowiedź w drewnie” zdobył w 1998 roku prestiżową I nagrodę w IV Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej, organizowanym przez Związek Artystów Scen Polskich i Ministerstwo Kultury i Sztuki. Teatr z Szamocina znalazł się w finale konkursu, jako jedyna amatorska grupa wśród uznanych teatrów zawodowych.

Szczególną wagę przywiązujemy do nowych kontaktów twórczych i inicjatyw teatralnych.
Teatr „Stacja Szamocin” współpracował z niemieckimi grupami Das Letzte Kleinod, Manufrakturtheater z Geestenseth, Das Schneeshnu z Bremen, ….. z Niemiec oraz aktualnie realizowane są wspólne przedsięwzięcia artystyczne z Teatre „Nadieżda” ze Sławska (Rosja) oraz amerykańską grupą z Portland (USA) Hand2Mouth.

Głównym jednak celem jest skupianie wielopokoleniowych aktorów (amatorów i zawodowców) i tworzenie wartościowych przedstawień teatralnych. Staramy się o pozyskanie widza, któremu można przedstawić różnorodną i bogatą ofertę podczas organizowanych przez Stowarzyszenie imprez. Teatr tworzy spektakle dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych – lalkowe, w żywym planie oraz plenerowe.

Latem, obok widzów miasteczka i okolicznych miast, przychodzą na prezentacje w magazynie dworcowym oraz na placu manewrowym, również turyści i obcokrajowcy.

Aktualnie w repertuarze Teatru „Stacja Szamocin” znajduje się kilka różnorodnych przedstawień dla dzieci i dorosłych.

komentarze
comments powered by Disqus

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi