Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr TrzyRzecze

Teatr TrzyRzecze

Dramatyczny

Warszawa

Dyrektor Naczelny : Rafał Gaweł
Dyrektor Artystyczny: Konrad Dulkowski​

01-586 Warszawa, ul. Suzina 6
zobacz na mapie

galeria zdjęc (5/5)

zobacz wszystkie

opis

Wnętrze przedwojennego drewnianego domu przekształciliśmy w scenę teatralną. Wystawiamy współczesny dramat, sztuki niepokorne, poruszające bolące problemy, dotykające problemów egzystencjalnych.
„4.48 Psychosis”, „Blackbird”, „Dziesiona” – to spektakle, z których widzowie wychodzą mając w głowie więcej pytań niż wtedy, gdy wchodzili do teatru.

Od bezmyślnej rozrywki jest telewizja, nie mamy zamiaru z nią konkurować.
Jesteśmy teatrem niezależnym, ale profesjonalnym. Współpracujemy z twórcami
z całej Polski, nawiązujemy kontakty zagraniczne. Na naszej scenie spotykają się aktorzy grający w Teatrze Dramatycznym im. Węgierki w Białymstoku, Wierszalina, Bagateli, Teatru Wybrzeże, gościmy spektakle powstałe w Laboratorium Dramatu w Warszawie.
Dlaczego TrzyRzecze?

Tak nazywa się wieś między Suwałkami a Białymstokiem. Biorą z niej początek trzy strumienie, które wpadają do Biebrzy. Podobnie Białystok stworzyły trzy narodowości - polska, żydowska i białoruska. Uważamy, że wszystko co najlepsze tworzy się z miksowania odmiennych składników. Nie da się zrobić smacznej zupy używając jednej przyprawy.
Mieścimy się w starym żydowskim domu, w dzielnicy Chanajki, którą wojna zmiotła z powierzchni ziemi. To stąd wywodzi korzenie Habima - narodowy teatr Izraela.
Wystawiamy sztuki polskie, białoruskie, angielskie. Łączymy zespół rockowy z dramatem Sary Kane, muzykę elektroniczną z komedią Walczaka, reinterpretujemy piosenki Anny Jantar i Bajmu nadając im nowe znaczenia. ​

Teatr TrzyRzecze jest prowadzony przez Stowarzyszenie Teatralne Dom na Młynowej.

komentarze
comments powered by Disqus

7.7 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

najnowsze wideo

więcej

Polska krew traile
szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi