Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek

Dla dzieci | Teatr Lalek

Wrocław

Dyrektor Naczelny : Janusz Jasiński
Dyrektor Artystyczny: Jakub Krofta
data powstania: 1946

50-051 Wrocław, pl. Teatralny 4
zobacz na mapie

Wrocławski Teatr Lalek - spektakle

galeria zdjęc (5/56)

zobacz wszystkie

  • fot. WTL
  • fot. WTL
  • fot. WTL
  • fot. WTL
  • fot. WTL
opis

Wrocławski Teatr Lalek ma w swoim repertuarze adaptacje utworów z kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej (m.in. powieści Astrid Lindgren i Tove Jansson) oraz najpopularniejszych baśni („Czerwony Kapturek”, „Piękna i Bestia”, „Konik Garbusek”). Gra jednak nie tylko klasykę. Ostatnie premiery to w większości przedstawienia powstałe w oparciu o współczesne sztuki napisane specjalnie dla Wrocławskiego Teatru Lalek – nowoczesne spektakle o ogromnym potencjale edukacyjnym, wykraczające poza konwencję tradycyjnego teatru lalkowego.

Priorytetami Wrocławskiego Teatru Lalek w ostatnim pięcioleciu były: misja edukacyjna i wychodzenie z działaniami teatralnymi do widza - poza budynek, w przestrzeń miejską. Publiczność Wrocławskiego Teatru Lalek stanowią nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska. Spektakle dla młodych i dorosłych widzów - „Wroniec”, „Ostatnia ucieczka”, „Śmieszny staruszek” - grane są obecnie głównie w weekendy.

Poza trzema stałymi scenami Teatr dysponuje sezonową Sceną Letnią w przylegającym do Teatru Ogrodzie Staromiejskim oraz mobilną sceną plenerową - Bajkobusem.

źródło: www.teatrlalek.wroclaw.pl

komentarze
comments powered by Disqus

7.3 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić teatr? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

najnowsze wideo

więcej

Piekło Niebo
szukaj w teatrach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi