Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Książka na scenę!

spotkanie

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego

cena biletów: 1 zł + książka

opis

KSIĄŻKA NA SCENĘ! To cykl spotkań w ramach Teatralnego Klubu Książki prof. Ryszarda Koziołka i Ewy Niewiadomskiej

Co autor miał na myśli?
Czy lektury powinny być obowiązkowe?
Co czytają Polki i Polacy?
Czy literatura musi być piękna?
Zapraszamy na cykl spotkań i rozmów o literaturze oraz o pisarzach i pisarkach, w których się zaczytujemy. Rozmawiamy o autorach, którzy pisali swoje tomy przed wiekami i o tych współczesnych, na których nowe powieści czekamy z niecierpliwością. O takich, których książki warto mieć na swojej półce.

Spotkania są rozmową dwóch niezwykłych osobowości.
ONA to jeden z najważniejszych głosów Śląska. Redaktorka Polskiego Radia, dziennikarka, autorka popularnych wywiadów z artystami. Ewa Niewiadomska, która na co dzień zajmuje się publicystyką kulturalną, relacjonowaniem i recenzowaniem najważniejszych wydarzeń w świecie sztuki na Śląsku.
ON – słynny pan od literatury, uwielbiany profesor i błyskotliwy opowiadacz historii. Prof. Ryszard Koziołek, literaturoznawca, historyk literatury, a także rektor Uniwersytetu Śląskiego przez lata przewodniczył m.in. kapitule Nagrody Literackiej „Nike”.
Duet Niewiadomska i Koziołek znany jest także z popularnych podcastów Polskiego Radia Katowice „Poczet Pisarzy Polskich”.

Zachęcamy, by każda osoba, która chce uczestniczyć w spotkaniu, przyniosła ze sobą dowolną książkę, którą zostawia na naszym teatralnym regale zgodnie z ideą bookcrossingu (wymiana książek), wychodząc po spotkaniu zabiera jedną nową, którą przyniósł inny uczestnik.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi