Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Młynarski - chory na muzykę

spektakl

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego

cena biletów: 20-25 zł

opis

Najnowszy spektakl dyplomowy Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego to hołd złożony wobec jednego z największych polskich tekściarzy. Piosenki Wojciecha Młynarskiego stają się tłem dla opowieści o jego życiu, artystycznej kreacji, sięganiu po marzenia, ale i o zmaganiach z chorobą.

Czy twórczy geniusz jest darem, czy obciążeniem? Jaką cenę trzeba za niego zapłacić? Dlaczego sława nigdy nie okazuje się tak przyjemna, jak to sobie wyobrażamy? Czy genialny artysta, twórca literackich światów, może być równie bezsilny wobec swego życia, jak jego stąpający po ziemi wielbiciele?

REALIZATORZY: Marek Rachoń - reżyseria Katarzyna Błaszczyńska - tekst Wojciech Chowaniec, Anna Kasprzak-Chowaniec - choreografia Wojciech Lichtański - aranżacje Aneta Marszałek, Iga Płachta - scenografia i kostiumy Bartosz Jaśkowski - przygotowanie wokalne Maria Machowska - światło OBSADA: Justyna Brożek, Krzysztof Ciemierz, Justyna Dubiel, Wiktoria Gluza, Agnieszka Gorzkiewicz, Mikołaj Hajduk, Paulina Janik, Katarzyna Kubicz, Magdalena Pietnoczka, Damian Skoczyk, Oliwia Spisak, Aleksandra Szokiel, Cecylia Wadas, Joachim Węgrzynek, Wojciech Wójcik.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi