Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

PRZODOWNICY MIŁOŚCI. REWIA ZWIĄZKOWO-ROBOTNICZA

koncert

Teatr Zagłębia

cena biletów: 40-50 zł

opis

„Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza” to przedstawienie inspirowane broadwayowskim hitem „Pins and Needles”. W 1937 roku członkinie Międzynarodowego Związku Zawodowego Pracownic Przemysłu Odzieżowego wystawiły ją na Broadwayu. Autentyczne krojcze, fastrygantki i operatorki maszyn do szycia śpiewały w niej o najważniejszych wydarzeniach ówczesnego życia społecznego i politycznego, spoglądając na nie z własnej perspektywy: działaczek robotniczych, ale też zwyczajnych, czasem zakochanych dziewczyn. Rewia okazała się wielkim sukcesem – na Broadwayu zagrano ją 1108 razy!

W spektaklu Teatru Zagłębia pt. „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza” Jacek Mikołajczyk, dyrektor warszawskiego Teatru Syrena i reżyser musicalowy, piosenki „Pins and Needles” przeniesie w realia robotniczego Sosnowca. Zapowiada się muzyczna uczta z premierowym wykonaniem jednych z największych broadwayowskich hitów!

Obsada: Beata Deutschman, Małgorzata Saniak-Grabowska, Przemysław Kania, Tomasz Muszyński, Krzysztof Korzeniowski, Ewa Kopczyńska, Mirosława Żak (gościnnie), Tomasz Kocuj, Jakub Sielski (gościnnie).

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi